Doruk Faktoring

1999 yılında, adını bağlı olduğu holdingten alarak Doğan Faktoring A.Ş. adıyla kurulan Doruk Faktoring A.Ş., 2001 yılında müşteri odaklı vizyonuna yenilikçi perspektifini de ekleyerek çalışanlarına, sektörüne ve ülkemize katma değer yaratmak hedefiyle yeniden yapılanmış ve bugünkü adını almıştır.

Müşteri odaklı yaklaşımıyla hızla büyüyen Doruk Faktoring, ticaret yapan ithalatçı/ihracatçı şirketler, büyük bayi ağına sahip kuruluşlar ve elbette KOBİ’lere hizmet vermekte; onların yurt içi ve yurt dışı ticaretine finansman, istihbarat, garanti ve tahsilat ürünleri sunmaktadır.

Büyük hissedarı Doğan Grubu’na ve medya sektörüne verdiği tahsilat hizmetleriyle bu konuda da Türkiye’nin alanında uzman kurumu olarak yükselen Doruk Faktoring, özkaynakları ve kullandığı krediler ile yarattığı fonların tamamına yakın kısmıyla grup dışındaki şirketlere hizmet sağlamaktadır.

Hizmetinin merkezinde konumlandırdığı müşterilerine kaliteli, hızlı ve güler yüzlü hizmet vererek her geçen gün büyüyen Doruk Faktoring, 2017 yılında yeni organizasyon yapısı ve Trump Towers binasındaki yeni konumuyla sektördeki hacmini daha da büyütmüş ve şubeleşme faaliyetlerine de başlamıştır.

Doruk Faktoring’in finansal gücü JCR Eurasia tarafından da taçlandırılmış ve uzun vadeli A+(TRK)’dan AA-(TRK) olarak yukarı yönlü revize edilerek, yatırım yapılması tavsiye edilen şirketler kategorisine alınmıştır.

22 yıldır, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek ürettiğimiz dinamik çözümlerle Türkiye Faktoring piyasasının en önemli markalarından biri olmaktan gurur duyuyor, bu güvenle geleceğe güler yüz ve kararlılıkla bakıyoruz.

Yeni bir dünya, yeni bir çehre: Doruk Faktoring sizlerle…

Kurulduğu 1999 yılından beri Türk Finans Dünyası’nın önemli kuruluşlarının içerisinde yer alan Doruk Faktoring, 2017 yılında, yeni organizasyon yapısı ile başlattığı değişim ve inovasyon çalışmalarını kurumsal çehresini yenileyerek devam ediyor.

Doğan Holding güvencesiyle yatırımcılarına geniş bir hizmet portföyü sunan Doruk Faktoring olarak, inovasyon çalışmalarımız kapsamında sizlere yeni kurum kimliği ve yeni web sitesini sunmaktan gurur duyuyoruz.

22 yıldır, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek ürettiğimiz dinamik çözümlerle Türkiye Faktoring piyasasının en önemli markalarından biri olduğumuzun bilinciyle, her zaman geleceğe ve teknolojiye güler yüz ve kararlılıkla bakıyoruz.

Bakmaya devam edeceğiz.